Życiowy cel

Każdy z nas ma jakiś swój cel życiowy, wyjątkową misję, której zrealizowanie przyniesie satysfakcje i spełnienie. Dla jednych jest to praca zawodowa, kariera dla innych macierzyństwo, cele są różne. Każdy jest w czymś dobry, jedni znają się na modzie, muzyce, sztuce inni na elektronice, gastronomi, grafice. Są też tacy którzy robią wiele rzeczy na raz. Jest to coś, bez czego czujemy się przygnębieni i wybrakowani. Realizacja życiowego celu daje nam poczucie sensu. Jednak nie zawsze pamiętamy co właściwie nim jest. W głębi ducha czujemy i pamiętamy o naszym przeznaczeniu, ale jak się do tego zabrać, skąd wiedzieć że to właśnie to? 

Przypomnienie swojego życiowego celu 


Jeśli odkryjesz i będziesz pracować nad swoim celem przestanie męczyć Cie wrażenie jakbyś kręcił się w kółko. Poczujesz się wyjątkowy i niepowtarzalny, minie lęk i bezradność. Istnieje kilka metod na przypomnienie swojego życiowego celu. Jedni oddają się medytacji inni modlitwie, ale zejdźmy na Ziemie. Nie mamy czasu żeby zamykać się w klasztorze czy jechać do Tybetu i odprawiać szamańskie rytuały. Wszystko jest w zasięgu Twojej ręki. Sam potrafisz odnaleźć w sobie to czego Ci potrzeba jeśli będziesz tylko uważnie patrzył i tego chał bo żeby coś mieć trzeba tego chcieć. 


1. Zwróć uwagę na to co cię porusza – na które informacje zwracasz szczególną uwagę. Co w codziennym życiu, wywołuje w Tobie jakieś emocje. Czytając, oglądając wiadomości które do Ciebie napływają np. z facebooka możesz zauważyć, że jedne posty interesują Cię bardziej, inne mniej. Czy są to posty o polityce,  o poniżanych kobietach, wykorzystywanych dzieciach do niewolniczej pracy, o maltretowanych zwierzętach, elektronice, czy te z pudelka? Wszystko ma znaczenie. Jeśli martwisz się o któreś z tych kwestii, być może właśnie one mają związek z Twoim życiowym celem. Reakcje jakie Ci towarzyszą podczas ich odbioru – łzy, smutek, złość mogą przybliżyć Cię do zrozumienia swoich potrzeb. Kiedy już znajdziesz taką sprawę niezwykle ważne jest aby się w nią zaangażować. 

2. Reakcje na innych, bardzo podobnie jest z reakcjami na innych ludzi. Są w naszym otoczeniu tacy ludzie którzy nie wiadomo skąd przyciągają nas do siebie jak lep na muchy, interesujemy się nimi, ich życiem, chociaż wcale nie nie powinniśmy tego robić. Dziwne? Wcale nie. Czasem kiedy komuś czegoś zazdrościmy, dzieje się tak dlatego, że nasz cel życiowy jest bardzo podobny do celu który ta osobą realizuje. Warto jednak pamiętać, że każdy jest inny. Nie ma dwóch tych samych osób. Dlatego nie marnuj czasu na zazdrość, przestań użalać się nad sobą i zacznij sam działać. Zastanów się jaki typ ludzi wzbudza w Tobie podziw, którym osobą zazdrościsz ich pracy i pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby też zacząć żyć w podobny sposób. Znajdź swoją wyjątkowość. 

3. Ciemna strona
Każdy z nas ma swoją ciemną stronę. Nie jesteśmy idealni. Niestety. Mamy cechy negatywne a cześć naszego celu polega właśnie na tym, aby przezwyciężyć ten cień. Wprowadzić światło w mrok. Pewne sytuacje w naszym życiu lubią się powtarzać, czego oznaką jest nasze przygnębienie. Ile razy mówisz sobie „mam dzisiaj doła”? Te sytuacje to wskazówki, do tego aby zacząć nad sobą pracować. Zastanów się jakiego rodzaju sytuacje często powtarzają się w Twoim życiu, w związkach z innymi, w pracy, w domu, w szkole, które powodują, że jesteś przygnębiony. Spróbuj mojej taktyki obserwatora. Kiedy znajduje się w jakiejś niewygodnej dla mnie sytuacji staram się spojrzeć na nią z boku. Analizuje swoje zachowanie względem innych, zastanawiam się czy aby na pewno nie mam sobie nic do zarzucenia i czy wszystko co robię czy mówię jest okej względem innych. 

4. Trochę pokory 
Ludzie uczą się na błędach, nasze życiowe porażki powtarzają się dopóki nie nauczymy się wyciągać z nich wniosków. Więc, może czasem warto  po prostu podkulić ogon, gdy coś nie idzie po naszej myśli i zastanowić się nad swoim zachowaniem dwa razy zamiast robić wciąż na przekór i walczyć z całym wszechświatem kiedy coś idzie nie po naszej myśli. 


5. Poczuj spokój
Jeśli przejmujesz się wszystkim dookoła tak jak ja, to wrzuć na luz. Bo się wykończysz. Żeby odnaleźć spokój w chaosie trzeba się wyciszyć. Spędzać czas w naturze, nauczyć się słuchać swojego wewnętrznego głosu rozsądku, przypomnieć sobie swoje marzenia z dzieciństwa. Zastanów się jak brzmiała Twoja odpowiedź na pytanie „kim chcesz zostać jak dorośniesz?” To pomoże Ci uzyskać wskazówkę do odnalezienia swojego życiowego celu. 

Moim życiowym celem jest pomoc innym w zrozumieniu tego wszystkiego. To zapewnia mi poczucie sensu i własnej wyjątkowości. Jaki jest Twój życiowy cel? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *