Poczuj spokój

Kiedy ostatni raz leżałeś na trawie wsłuchując się w szum liści? Czy kiedykolwiek próbowałeś poczuć ziemię pod sobą? Ciągle gdzieś pędzimy. Ledwo jedząc śniadanie już biegniemy do pracy, szkoły, na pociąg. Toczymy nieustanną walkę z czasem, o chwilę tylko dla siebie. Jesteśmy uwiązani na telefonach, co tylko podwyższa poziom naszego stresu. Sama ledwo znalazłam czas żeby napisać ten post.

DOKĄD ZMIERZAMY? 
Nieustający rozwój technologiczny bardzo ułatwił nasze życie. Dzięki wytworom ludzkiej ręki możemy oszukać czas i stawić czoło tym wszystkim codziennym zadaniom. Jednak to co sztuczne nie tylko nam pomaga, ale również zaśmieca nasze życie. Doświadczany stres i niepokój jest dużo większy niż kiedyś. Praca przy komputerze izoluje nas od natury. Jesteśmy przytłoczeni i nadpobudliwi. Skupieni na tym co musimy zaraz zrobić nie przeżywamy chwili obecnej. Kiedy tracimy kontakt z naturą tracimy część siebie. Dlatego tak ważne jest żeby wygospodarować czas tylko dla siebie, wyciszyć umysł, zachwycić się urokiem spadającego z drzewa jabłka.

WYŚCIG SZCZURÓW
Wszyscy urodziliśmy się w tym samym społeczeństwie, wyrośliśmy w nim i nauczyliśmy się być tacy jak reszta. Od dziecka uczymy się, że opinia innych osób jest bardzo ważna. Podporządkujemy więc swoje życie pod opinię ludzi. Przez cały czas gramy w grę pozorów, udajemy kogoś kim tak na prawdę wcale nie jesteśmy. Współzawodniczymy ze sobą o nonsensy. Mierzymy świat liczbami, kto ile ma pieniędzy, lajków, subów. A przecież nie o to tu chodzi. Wszyscy bierzemy udział w wyścigu szczurów bo czujemy potrzebe bycia akceptowanym. Cudze zdanie ma dla nas ogromną moc, bo od małego lubimy być chwaleni i nagradzani za to co robimy. Więc idziemy po trupach do celu, zapominając o najważniejszym. 


POCZUJ SPOKÓJ
Poczuć spokój w dzisiejszym świecie to chyba największy przywilej. Każdy marzy o tym aby nie musieć martwić się o przyszłość, przesypiać całe noce i żyć spokojnie. Dlatego chociaż raz w ciągu dnia wyłącz telefon na minimum 15 minut, ustaw sobie tryb samolotowy, bądź wyłącz samo Wi-Fi. Wyloguj się od internetowego życia usiądź wygodnie w cichym miejscu gdzie nic nie będzie Ci przeszkadzało, wycisz się, bądź wolny, bądź sobą. Odpuść całą gonitwę myśli wraz z wydychającym powietrzem. Ciesz się cieniem jaki daje drzewo, wsłuchaj się w szum liści lub spędź ten czas z bliskimi, porozmawiaj i bądź skupiony na tej rozmowie. 

Praca nad blogiem wymaga sporego zaangażowania.W każdy post wkładam całe swoje serce, żeby trafił do Ciebie. Liczę, że zajdziesz tu jakąś inspiracje. Razem tworzymy to miejsce, dlatego dobrze jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad. Może to być komentarz, łapka w górę a jeśli post trafia do Ciebie podziel się nim z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *