Obudź się

Dlaczego tyle dzisiejszych kobiet zachowuje się jakby nigdy nie słyszało zwrotu „szanuj się”. Kuszą mężczyzn wspaniałościami swojego ciała, prężąc się i wyginając, obrzucają internet swoimi pół nagimi zdjęciami. Dlaczego chodzimy w szpilkach chociaż wcale nam niewygodnie? 

ZWIĄZEK PIEKIELNIE IDEALNY


Kiedy mężczyzna spotyka kobietę tworzy jej wyobrażenie zgodnie ze swoim punktem widzenia i to samo robi kobieta, obydwoje próbują dopasować swoje wyobrażenia o sobie nawzajem jakie dla siebie stworzyli i wcisnąć je w siebie. Kobiety kuszą mężczyzn wspaniałościami swojego ciała, tym samym odbierając im możliwość dokonania prawidłowego wyboru odpowiedniego potrzebom duszy. Obydwoje okłamują się nawet o tym nie wiedząc. Później zmagając się z oczekiwaniami jakie mają względem swojego partnera ranią siebie nawzajem, ale pozostają w takim związku bo twierdzą, że muszą. Próbują zmienić swojego towarzysza tak żeby pasował do wyobrażeń. Dramat wypisz wymaluj. Albo się kogoś chce takiego jaki jest albo nie chce się go wcale. 

Po co więc być z kimś kogo się nie kocha? 
A no, to jest dobre pytanie. Sama byłam w takim związku przez 4 lata. Nawet w dwóch. Cierpiałam z tego powodu a dodatkowo próbując na siłę  kogoś zmienić żeby był taki jakbym tego chciała raniłam innych. Niestety. Nie da się zrobić z psa – kota. Choćby nie wiem jak bardzo się tego chciało.  
Można się zakochać w każdym ale do tego żeby być z kimś na co dzień do końca swojego życia trzeba się ściśle dopasować. Ta osoba nie musi być taka sama jak Ty, razem musicie być jak klucz w zamku – układ, który działa. 


Jak znaleźć swojego księcia z bajki? 

Zapomnij o księciu, oni dawno wymarli. To tak jakbyś chciała zobaczyć dinozaura. Znaleźć odpowiedniego partnera w tym próżnym świecie graniczy z cudem. Co właściwie znaczy odpowiedni partner? Ma mieć 175 wzrostu, wyrzeźbione ciało, modnie zaczesane włosy, firmowe buty i wyprasowaną koszule? Odpowiedni partner czy partnerka to taki który chce iść w tym samym kierunku co Ty. Wspiera Cię, wyznaje podobne wartości i poglądy. Nie ważne jakim jeździ samochodem. Jak go rozpoznać, wśród tych wszystkich wspaniałych aktorów i aktoreczek które doskonale kandydują na Twojego wymarzonego partnera? Po pierwsze jeśli chcesz znaleźć dla siebie odpowiedniego mężczyznę to sama nie udawaj kogoś kim nie jesteś, bądź sobą. Nie okłamuj się, nie wynajduj w ludziach czegoś czego w nich nie ma i nie szukaj szczęścia tam gdzie go nie znajdziesz.

Znajdź kogoś kto z Tobą współgra. Podejmij ryzyko, ale bądź uczciwy. Jeśli układ się sprawdza podtrzymuj go. Jeśli nie zrób sobie i partnerowi przysługę – odejdź, pozwól mu odejść. Nie bądź egoistą. Daj mu szansę znaleźć to czego chce i tym samym daj taką szansę sobie. Jeśli coś się nie sprawdza lepiej rozejrzeć się za czymś innym. Jeśli nie potrafisz kochać partnera takim jakim jest, może będzie to umiał ktoś inny. Nie marnuj swojego czasu i czasu swojego partnera. 

Okaż szacunek sobie i jemu albo pozwól mu być sobą, ma do tego prawo. Kiedy ogranicza się kogoś wolność ogranicza się własną ponieważ trzeba stale czuwać i kontrolować drugą osobę. A to bez sensu, związek bez zaufania to nic fajnego. 

Powiedzmy że jesteś mężczyzną i jesteś szczęśliwy, ale Twoja partnerka z jakiegoś powodu nie potrafi być szczęśliwa. Ma jakieś osobiste problemy z którymi próbuje się uporać, być może jej ojciec zachorował na stwardnienie rozsiane i siedzi w więzieniu, szef w pracy jest nielojalny wobec niej ale ona musi pracować żeby zarobić na studia. Wraca do domu i po prostu jest przytłoczona tym wszystkim, próbuje uporać się z własnymi śmieciami. Jeśli ją kochasz będziesz ją wspierał, ale to wspieranie nie oznacza, że staniesz się nieszczęśliwy tylko dlatego że ona jest nieszczęśliwa. To wcale nie jest wsparcie. Jeśli ona jest nieszczęśliwa i Ty staniesz się nieszczęśliwy, razem utoniecie, ale jeśli Ty jesteś szczęśliwy Twoje szczęście znacznie prędzej przywróci jej poczucie szczęścia. Świadomy emocjonalnych ran partnera na pewno nie zechcesz powiększać jego bólu.

Miłość i szacunek to klucz
Powiem więcej, chodzi tu o miłość do siebie samego. Kiedy kochasz siebie Twoja samoocena jest wysoka, nie potrzebujesz dowartościowania przez opinię innych ludzi, ilość lajków czy komentarzy pod zdjęciem z hasztagiem #selfie #polishgirl Jeśli znasz swoją wartość, akceptujesz siebie, nie pozwolisz sobie na wyzysk, czy złe traktowanie. Jeśli sama siebie nie szanujesz, uciekniesz w alkohol i narkotyki co tylko pogłębi Twoją auto nienawiść. Gdy nie możesz wytrzymać sam ze sobą, przyciągasz ludzi podobnych do siebie i zabijasz się stopniowo. Ludzie otępieni substancjami oddłużającymi myślą że się dobrze bawią a tak na prawdę cierpią jak mało kto, a to co robią to bunt przeciwko ich bólowi emocjonalnemu. Uciekając do alkoholu czy narkotyków tylko pogłębiasz auto pogardę która rodzi się w zawiść do innych. 

PŁYTKIE ŻĄDZĘ 

Człowiek pełen jest niskich, płciowych pobudek. Nie będę przebierać w słowach. Prawie naga, napruta prochem – tak wygląda co druga „kobieta” na baletach w sobotni wieczór. Trudno jest być dziś świętym, bo świat jest podły. Ja też nie jestem, ale bez przesady. Wystarczy wejść na instagram, żeby zobaczyć jak młode dziewczyny odnoszą się ze sobą. A potem płacz i zdziwienie, że facet szuka dalej. Po pierwsze to trochę się pospieszyłam, bo powinnam najpierw podkreślić, że jest wielka różnica pomiędzy facetem a mężczyzną. Można by tu napisać dwa osobne teksty, ale załóżmy że mówimy o dojrzałym, potencjalnym mężczyźnie, który ma poukładane w głowie. Do facetów jeszcze wrócę. W tym tekście chciałbym jednak poruszyć problem zatracania się dzisiejszych „kobiet” – będę podkreślać to słowo cudzysłowem. Żadna kobieta nie zatrzyma przy sobie mężczyzny na stałe jeśli pozwoli sobie na oddanie się tylko po to aby zaspokoić żądze. Taki związek, małżeństwo jest iluzją współżycia. Kobieta i mężczyzna którzy wstępują w fałszywy związek są zmuszeni potajemnie szukać wrażeń gdzie indziej. Każda kobieta lubi jak zwraca się na nią uwagę ale są inne sposoby niż wystawianie tyłka, prężenie się i wrzucanie swoich pół nagich zdjęć w internet. To jest kłamstwo za które kobiety same potem płacą. Zdziwione że nie mogą znaleźć „tego jedynego” idealizują swojego partnera, a potem same poszukują utraconej błogości. I tak powstaje błędne koło. Jeżeli kobieta nie ma wewnętrznej czystości a mężczyznę przyciąga swoimi zewnętrzną urodą, tym samym oszukuje go odbierając możliwość dokonania odpowiedniego wyboru, odpowiadającego jego potrzebom. Celem prawdziwej kobiety jest wspierać mężczyznę, obudzić w nim ducha poety. 

OBUDŹ SIĘ


Pomyśl sobie że masz 6 lat, czy tamto dziecko jest teraz z Ciebie dumne? Czy takie życie dla Was wymarzyłeś? Jeśli tak- to super, gratuluję, możesz żyć spokojnie bo spisałeś się na medal i nie masz sobie nic do zarzucenia. Nie? To na co czekasz? Czas ucieka. Nie musisz być tacy jak wszyscy, tylko dlatego że społeczeństwo przyjęło takie a nie inne zachowanie za powszechnie akceptowane. Szanuj siebie, swoje ciało. Masz wolną wolę, możesz zmienić swoje życie w każdej chwili, musisz tylko tego chcieć, na prawdę chcieć, z całego serca. Potrafisz zbudować związek który spełni Twój sen o raju, ale musisz zacząć od siebie. 

Odpowiadam za to co pisze, ale nie odpowiadam za to co Ty z tego zrozumiesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *