Karmienie miłością

Wszyscy pytają mnie zdziwieni

” czym Ty go karmisz, że on jest taki duży?”

– miłością, dumnie odpowiadam.

Już w łonie matki dziecko odbiera uczucia rodziców,

a przy wyjściu na świat wciąż pozostaje w ich aurze.

KARMIENIE MIŁOŚCIĄ

Wraz z narodzinami dziecka, matka natura daje nam ogromny dar – dar karmienia piersią. Karmienie piersią to prawdziwy cud macierzyństwa, który zapewnia najlepsze możliwe substancje odżywcze nowo narodzonemu człowieczkowi, ale również pozwala stworzyć emocjonalną wieź między matką a dzieckiem i na tym chciałabym się skupić w tym poście.

NASZ CZAS

Jest wczesne popołudnie, Leon zaczyna się niespokojnie wiercić, zbliżą się godzina karmienia. Idziemy do sypialni, strefy wolnej od wszelkiej elektroniki. Kładę się wygodnie na łóżku, miejscu naszego spoczynku. Leona przysuwam w taki sposób, że brzuszkiem dotyka mojego brzucha, on już doskonale wie co robić. Rozluźniam się, przepełnia mnie uczucie radości i wdzięczności. Karmię, mam pokarm, on go chętnie przyjmuję. Jego mała rączka subtelnie gładzi skórę mojej piersi, zamykam oczy i odpływam z dźwiękiem jego zadowolenia. To jest nasz czas.

PŁYNNE ZŁOTO

Jak już wspominałam kiedyś, każda substancja ma swój ładunek energetyczny, wibrację, promieniowanie. Zatem mleko tak jak każdy inny pokarm może być nośnikiem ogromu informacji i wrażliwości, który żywi nie tylko ciało niemowlęcia. Pokarm kobiety karmiącej jest niezwykle związany z uczuciami matki. W zależności od nich zmienia się smak mleka a od stresu może nawet zaniknąć lub się zważyć. Mama i dziecko połączeni są biologicznie, główne informacje przekazywane są zatem za pomocą genów ale również poprzez niewidzialne biopole. To o czym myśli kobieta podczas karmienia może mieć ogromny wpływ na rozwój dziecka.

O CZYM POWINNA MYŚLEĆ KOBIETA KARMIĄCA

Na poziomie emocjonalnym i uczuciowym dziecko obiera również myśli. W czasie karmienia nie wolno rozpraszać uwagi na rozmowy, myśli o czymś błahym, nieistnym a zwłaszcza o rzeczach nieprzyjemnych. Cała uwaga w tym czasie powinna być skierowana na dziecko. Niemowlę rzeczywiście słyszy myśli mamy zatem karmiąc zawsze staram się koncentrować na tej chwili i nie myśleć o niczym innym. Wierzę, że większość mam dobrze zna kulturę karmienia piersią. Jednak te kobiety które podczas karmienia swą uwagę skupiają na czym innym niż na dziecku tym samym odbierają sobie i dziecku możliwość połączenia się na innym, wyższym poziomie.

WYSSANE Z MLEKIEM MATKI

Jest nawet takie powiedzenie „wyssane z mlekiem matki”. Co mają wyssać dziś dzieci z mlekiem matki, która w trakcie karmienia uwagę skupia na przesuwaniu palca po ekranie smart-fona, wiszącego dziecku nad główką. Takie dziecko zupełnie nie wiem czym jest kontakt psychiczny z mamą. A zatem podczas kamienia niemowlęcia należy myśleć tylko o swoim maleństwie przyssanym do piersi, w myślach afirmując jego zdrowy rozwój. W ten sposób tak karmione dziecko ma możliwość korzystania z rozumu wszechświata.

PIERWSZE KARMIENIE

Gwarancją sukcesu w karmieniu piersią jest wczesny początek. Pierwsze karmienie powinno odbyć się w czasie pierwszej godny po porodzie. Nawet kilka kropel siary (pierwszego mleka) dostarcza maleństwu niezastąpionych przeciwciał. W tym czasie nikt nie powinien zakłócać tego „pierwszego kontaktu”. Ważne jest też częste dostawianie dziecka do piersi, co sukcesywnie pobudza laktację. Niektóre źródła i większość położnych nawet mówi, że w 99% kobiet jest potencjał do produkcji wystarczającej ilości mleka dla swojego dziecka. Ale wiele po prostu nie ma odpowiedniego wsparcia, wiedzy i opieki dlatego wiele kobiet uważa, że ​​nie są w stanie karmić piersią. Istnieją oczywiście wyjątki, które uniemożliwiają matkom karmienie piersią swoich dzieci. Podobnie jak w przypadku matek, które miały operacje piersi.

CIĘŻKIE POCZĄTKI

Karmienie piersią – choć to najbardziej naturalny proces nie zawsze jest to takie proste i kolorowe jak na obrazku. U każdej mamy wygląda inaczej. Gdy wracam pamięcią do naszych pierwszych tygodni po wyjściu ze szpitala, Wszędzie widzę wkładki laktacyjne i mleko lejące się na wszystkie strony świata. Jest to piękny lecz ciężki czas, czas w którym mama, zwłaszcza młoda i dziecko uczą się siebie nawzajem. Znajdywanie wspólnego mianownika metodą prób i błędów. Czasem pojawia się dotkliwy ból towarzyszący zapaleniom piersi oraz świąd suków czy popękane brodawki. Nie można się jednak zniechęcać.

DIETA KOBIETY KARMIĄCEJ

Największym wyrzeczeniem jakie wiąże się z karmieniem piersią jest bardzo ścisła dieta. Nie daleko szukać by zauważyć jak wielki wpływ wywiera szkodliwa żywność na samopoczucie człowieka. Dobierając właściwe zdrowe pożywienie zapewniamy sobie i dziecku zdrowe życie. Kobieta karmiąca musi zrezygnować z śmieciowego jedzenia, które dostarcza pustych kalorii ponieważ karmiąc potrzebuje dodatkowej dawki energetycznej. W końcu je za dwóch. Większość źródeł mówi, że matka karmiąca piersią potrzebuje dodatkowych 400-500 kalorii dziennie. W diecie kobiety karmiącej powinny zatem znajdować się rośliny i warzywa wysoko kaloryczne (takie jak banany, mango, daty, ziemniaki, yams, ryż)

ZALETY KARMIENIA PIERSIĄ

  1. Zapewnia dziecku naturalną ochronę i harmonijny rozwój
  2. Sprzyja powstawaniu więzi mama-dziecko
  3. Nie obciąża budżetu domowego
  4. Skrócony okres połogowy i szybsza utrata zbędnych kilogramów
  5. Zdrowe pełniejsze życie

MOJE WSKAZÓWKI

  • Karmiąc zawsze znajduj możliwie najwygodniejsze miejsce, takie które pozwoli Ci na sposobny kontakt z dzieckiem
  • Mów do swojego dziecka w myślach, życz mu zdrowego rozwoju, wyrażaj wdzięczność
  • Zrezygnuj z śmieciowego jedzenia typy frytki, pizza, chipsy dziecko na pewno będzie miało po tym kolki pozatym są to puste kalorie
  • Pij tak dużo wody jak tylko jest to możliwe. Świeża woda kokosowa, arbuz i / lub sok arbuzowy oraz dużo zielonych koktajli to wspaniałe sposoby na nawodnienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *