Domowe Lody

Kto nie lubi lodów, zwłaszcza w letnie upalne dni. Przygotowałam dziś kilka propozycji na domowe lody z owocami, które są idealne dla małych łasuchów, którzy nie mają zbyt wiele czasu żeby przyrządzić coś samemu w domu. Domowe lody to nic strasznego, są ultra proste, a w dodatku bardzo szybko je przyrządzić. Nie wymagają nic poza szczyptą kreatywności. 

Co będzie Ci potrzebne do zrobienia lodów: blenderpojemniczki do lodów (ja moje kupiłam w pepco za 4 zł) Owoce – arbuz, borówki, maliny, truskawki, kiwi. Soki – pomarańczowy, bananowy. Cukier, jogurt naturalny. Możliwości są nieograniczone, napisałam czego akurat ja używałam, ale równie dobrze mogą być to inne owoce i soki. 

Co musisz zrobić: wystarczy że wypełnisz pojemniczki na lody wedle własnego uznania owocami (całymi, pokrojonymi, zmiksowanymi) zalejesz je sokiem albo jogurtem. Wstawisz na jakiś czas do lodówki i wuala, gotowe.

1. Arbuzowe (jakżeby inaczej) zmiksowane kawałki arbuza, bez pestek. 
2. Jogurtowe z borówkami jogurt naturalny z cukrem + borówki
3. Owocowe z kiwi i borówkami pokrojone kawałki truskawek, borówki zalane sokiem pomarańczowym 
4. Owocowe z truskawkami i borówkami pokrojone kawałki kiwi, truskawek, borówki zalane sokiem bananowym
5. Malinowe zmiksowane maliny z cukrem


SMACZNEGO!
Jak widać lody można zrobić na różne sposoby.
Czekam na Twoją propozycję!

Praca nad blogiem wymaga sporego zaangażowania. Staram się zostawić tu cząstkę siebie, w każdy post wkładam całe swoje serce, żeby trafił do Ciebie. Liczę, że zajdziesz tu jakąś inspiracje. Razem tworzymy to miejsce, więc jeśli masz ochotę to zostaw po sobie jakiś znak. Może to być komentarz, łapka w górę a jeśli post trafia do Ciebie podziel się nim z innymi. Dla Ciebie to tylko chwila a ja będę wiedziała, że to co robię ma sens 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *