Oczyszczanie pomieszczeń i przedmiotów

Życie to nieustanny przepływ energii, której podlegamy. To chwile radości i smutków, miłości i gniewu. By zachować swobodny przepływ energii dobrze jest korzystać z naturalnych sposobów które ją regulują. Zadbać o odpowiednie rośliny w pomieszczeniu, regularnie wietrzyć i wpuszczać do niego promienie słoneczne, można dobrać odpowiednie kryształy, palić kadzidła, świeczki które oczyszczają, od czasu do czasu uważnie przyjrzeć się miejscu w którym spędzamy czas i np. zrobić zaległe porządki.

PK (3 of 3)

Każde pomieszczenie wymaga oczyszczenia tak fizycznego jak i głębszego dokonującego się na płaszczyźnie energetycznej. Czasem zwykłe sprzątanie wystarcza by zharmonizować energię, ale nie zawsze. Często to nie my zbudowaliśmy dom w którym mieszkamy, naszą przestrzeń otaczają przedmioty różnego pochodzenia, ktoś tu długo chorował, ktoś odwiedził nas nie najlepszym humorze, powodów do harmoniizowania może być wiele ale najważniejsze jest zawsze jeden, czujemy że akurat to pomieszczenie, ta przestrzeń w jaki sposób nie współgra z nami z innymi przedmiotami po prostu coś nie gra i powstaje potrzeba oczyszczenia i zharmoniizowania. Oczywiście rzadziej zachodzi konieczność harmoniizowania przestrzeni jeśli panuje w niej dobra atmosfera.

Jakakolwiek negatywna energia może zablokować ciało, przestrzeń ale również emocje, myśli i pole energetyczne. Chcąc stworzyć upragnioną rzeczywistość musimy zacząć od oczyszczenia nagromadzonych toksyn w postaci niezdrowych przekonań.

Jeśli czujemy że coś może być nie tak oczyśćmy i zharmonizujmy wibracje swojego otoczenia. Jest wiele sposobów by szybko zmienić energię danej rzeczy czy pomieszczenia, można pobłogosławić przedmiot z intencją by nam służył jak najlepiej, oczyścić odpowiednim dźwiękiem, wypłukać pod bieżącą wodą, wystawić na działanie promieni słonecznych czy na jakiś czas zakopać w ziemi. Jednak jest jedna metoda która działa poprzez zjednoczenie ze sobą trzech żywiołów, ziemi, ognia i powietrza, to zioła do okazania które można kupić luzem lub w paczkach, najpopularniejsza jest Szałwia sprzedawana zazwyczaj w pęczkach. Dym ma właściwości oczyszczające.

PK (1 of 3)

Palenie ziół aktywuje pierwotne właściwości zachowane w świadomości rośliny przeznaczone do oczyszczenia tego co negatywne oraz wprowadzenia w przyjemny nastrój. Okazanie połączone z intencją jest efektywnym sposobem usuwania skostniałych myśli, negatywnych wibracji powstałych z kłótni lub ostrej wymiany zdań czy też energii pozostającej w przestrzeni po depresji lub chorobie. Ogień Spala to co negatywne jednocześnie wskazując drogę do celu. Stąd warto zapalić świece przy różnych okolicznościach również gdy zamierzamy podjąć jakąś ważną decyzję, by energia tego elementu wypaliła niepotrzebne emocje i oświetliła to co najważniejsze.

Palo santo to drzewo rosnące w krajach ameryki południowej tak jak ty róży Ekwador to święte drzewo jak wskazuje sama jego nazwa stosowane od wieków przez Inków służyło jako lekarstwo oczyszczające duszę i ciało. Zapal kawałek tego drewna i wizualizuje usuwania negatywnych myślą kształtów wraz z unoszące się dymem. Stosuje również do odprężenia, palo santo przywraca równowagę i pokój w otoczeniu jest często używane do medytacji.

Biała Szałwia najczęściej występuje na obszarach pustynnych ameryki północnej jest podstawą większości kadzideł ponieważ jest głównym wziąłem służącym oczyszczaniu z negatywnych energii.

JAK OCZYSZCZAĆ

Aby oczyścić pomieszczenie z negatywnej lub niepożądanej energii należy obejść każdy próg domu z dymiącym kadzidłem (podobnie jak kurz energia zwykle najbardziej gromadzi się zakamarkach pomieszczenia) Zadbaj o to by dym kierować w stronę parapetów i pod stoły z intencją oczyszczenia przestrzeni. Wyobrażaj sobie, że oczyszczona przez Ciebie przestrzeń natychmiast wypełnia się miłością i światłem. Pomyśl o ogniu który płonie obok ciebie. Jego płomienie rozjaśniają otoczenie i wypełniają ciepłem. Ogień jest przyjacielski ale i okrutny dlatego ważne by podczas pracy z nim mieć nad nim kontrolę. Przyglądaj się jak światło ognia rozprasza mrok, oświetla Twoją wewnętrzną przestrzeń, wypala to co niepotrzebne. Poczuj jak wewnętrzne ciepło rozlewa się po całym Twoim ciele napełniając Cię potrzebną energią do działania. Ogień pozwala cieszyć się z każdego doświadczenia i iść do przodu, pomyśl o tym wszystkim oddychając głęboko. Jest to podstawowy rytuał praktykowany wielu rdzennych kulturach takich jak Indianie obu Ameryk Majowie Inkowie i buddyści tybetańscy. Jednoczenie si z ogniem w procesie oczyszczenia konkretnych przestrzeni to jedno z najbardziej intensywnych i niezwykłych przeżyć, choć jednocześnie bardzo trudny proces, wymagający zdrowego rozsądku.

PK (2 of 3)

BIBLIOGRAFIA:

„Jak wzmocnić siłe energetyczną naszego organizmu” U.R Lemańscy

„Terapia Czakr Równowaga energetyczna gwarancją zdrowia” M.A.Lembo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *