Książki które warto przeczytać

Nie lubisz czytać książek? Ja kiedyś też nie lubiłam. Wszystko się zmieniło kiedy trafiłam na odpowiednią sobie książkę. Od tamtego czasu czytam w każdej wolnej chwili i wciąż mi mało. 
Na dobry początek wybrałam 4 książki. Jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, musisz je uważnie przeczytać a gwarantuje Ci, że tak się stanie.
Wybrane przeze mnie książki są tego samego autora, łatwo się je czyta, pomimo iż merytorycznie są bardzo bogate, język jakim posługuje się autor jest prosty w odbiorze. Wystarczy dłuższa podróż pociągiem a książkę będziesz miał opanowaną. 

1. Don Miguel Ruiz „Cztery umowy: droga do wolności osobistej”

Cztery umowy to wyjątkowy przewodnik po drodze do prawdziwej wolności i harmonii. Autor odkrywa źródło przekonań i zachowań, które nas ograniczają i odbierają prawdziwą radość życia i opierając się na mądrości starożytnych Tolteków, podaje skuteczne sposoby, które z dnia na dzień mogą odmienić życie każdego z nas. 

2. Don Miguel Ruiz „Pięć poziomów przywiązania”

W niniejszej książce autor opisuję pięć poziomów psychicznego i umysłowego przywiązania do rozmaitych idei i przekonań, prowadzących niekiedy wręcz do zniewolenia. Owe poziomy są niczym słupy milowe, które wyznaczają z jednej strony skalę przywiązania do własnych poglądów, a z drugiej stopień otwartości na inne możliwości i opinie.

3. Don Miguel Ruiz „Ścieżka miłości” 

Tylko kochając i akceptując siebie takiego, jakim się jest, można zaistnieć naprawdę i wyrazić swoją osobowość. Nie powinieneś udawać kogoś innego. Jeśli udajesz kogoś, kim nie jesteś, zawsze poniesiesz porażkę. Korzystając z mądrości Tolteków, Miguel Ruiz pisze w duchu Carlosa Castanedy o związkach międzyludzkich, pokazując jak wykorzystać tą wiedzę w codziennym życiu. Autor w swojej książce porusza tematykę rozwoju osobistego oraz świadomego podejścia do budowania związków. Don Miguel Ruiz w przystępny sposób pokazuje jak uniknąć utartych sposobów myślenia i postępowania, które oddalają nas od szczęścia i radości życia. Ta niezwykła książka uczy nas rozpoznawania iluzji i pomaga wejść na ścieżkę rozwoju osobistego, która prowadzi do wolności, prawdziwego szczęścia i miłości.

4. Don Miguel Ruiz, Janet Mills „Głos wiedzy. Droga do wewnętrznego spokoju”

Głos wewnętrznej świadomości dzięki starożytnej wiedzy Tolteków może dotrzeć również do Ciebie, pomagając Ci przywrócić spokój ducha i szczęście. Szczęście tkwi głęboko w Tobie Rodzisz się ze spokojem ducha, czystością umysłu i nieskażoną przez cywilizację radością życia. Potem rośniesz, wychodzisz w świat, uczysz się i tracisz to wszystko, nawet o tym nie wiedząc. Na szczęście możesz odnowić kontakt ze swoim prawdziwym ja. Dzięki starożytnej wiedzy Tolteków zdołasz odzyskać zagubione szczęście i miłość. Powrócisz do korzeni prawdy i duchowej równowagi, tak chwiejnych we współczesnym świecie.


Gdyby komuś było mało, może sięgnąć też po książki z mojej drugiej półki, aczkolwiek dla mnie na pewno numer 1. Jest to seria książek napisana pod natchnieniem syberyjskiej pustelnicy przez rosyjskiego przedsiębiorce Władimira Merge. „Anastazja” to seria wyjątkowych książek, która wyglądają bardzo niepozornie, swą okładką przypomina tani harlekin jednak jest zupełnym przeciwieństwem taniego kiczu. „Anastazja” Władimira Merge jest dowodem na to, że nie ocenia się książki po okładce. Dla mnie to totalny fenomen. To właśnie te książki sprawiły, że polubiłam czytać i to one zmieniły moje życie na lepsze. 

A jakie są Twoje ulubione książki? 
Podziej się swoją opinią w komentarzu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *