Humory, hormony i pełnia Księżyca

Znów ta huśtawka nastrojów, smutek nie wiadomo skąd, złość bez powodu? 

Bycie kobietą nie jest proste, zwłaszcza w ciąży. Zwłaszcza podczas pełni Księżyca. Czy Ty też zauważyłaś, że w tym czasie jesteś bardziej emocjonalna, humorzasta lub pobudzona? Mnie w czasie pełni można tylko związać w kaftan bezpieczeństwa. Mam wrażenie jakby drzemiący we mnie wilk miał się zaraz wyrwać żeby uciec na koniec ogrodu i zacząć głośno wyć. „Zamieniasz się w obcego i uprzykrzasz życie” – tak podsumowuje moje zachowanie partner. To prawda, emocji mam na zapas, wystarczy że płaczę na widok kulejącego psa na drodze.


Czym jest pełnia Księżyca? 


Jak zapewne wiesz już z geografii, Księżyc odpowiada za pływy płynów ustrojowych ziemi, czyli za przypływy i odpływy wód oceanicznych, ale nie tylko. Księżyc również wpływa na podwyższenie naszego ciśnienia we krwi. Nieprzypadkowo zresztą odnotowuje się wzrost liczby przestępstw i samobójstw w tym czasie.


Wpływ księżyca na nasze życie

Księżyc ma niewątpliwie moc nad naszymi nastrojami i emocjami, tymi pozytywnymi jak i negatywnymi. Większość osób podczas pełni Księżyca doświadcza zwiększonego pobudzenia emocjonalnego. To nasza dusza, tak blisko związana z naturą, niemal wyrywa się z naszych ciał. – Agnieszka Maciąg. Każdy odczuwa to na swój sposób, jedni bardziej inni mniej. Osoby bardziej wrażliwe mogą zauważyć problemy ze snem w okresie pełni.

Jak poradzić sobie z tymi nagłymi przypływami i odpływami kosmicznymi? 


Czasami wystarczy sobie to po prostu uświadomić. Zaakceptować swoją humorzastą naturę. Zwolnić, pobyć samemu, wsłuchać się w swoje ciało. Pozwolić sobie na płacz, dzięki niemu smutek, frustracja i wszystkie inne trudne uczucia znajdą ujście. Lepiej unikać w tym czasie podejmowania ważnych decyzji i konfliktów. Ja w tym czasie proponuje zaparzyć kubek dobrej herbaty i oddać się w objęcia puchu kołdry.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *