Techniki relaksacyjne w ciąży – 3 trymestr 

Jeśli czytasz ten post zapewne jesteś w ciąży ale jeśli nie, nie zniechęcaj się. Ten wpis może być również dla Ciebie jeśli pragniesz żyć świadomie i zwiększyć swoje wibracje. Poniżej proponuje kilka technik relaksu oraz metody równoważenia emocjonalnego, duchowego i fizycznego. Znajdź chwilę w ciszy i jeśli masz na to ochotę czytaj dalej… 

Zamknij na chwilę oczy, weź głęboki wdech i poczuj siłę tej magicznej chwili. Pod Twoim sercem rozwija się maleńka istotka która czeka na całą Twoją miłość. Nosisz w sobie cud życia. Cząstkę Ciebie i Twojego partnera. Życie, które razem stworzyliście. Uśmiechnij się i bądź szczęśliwa, spotkało Cię ogromne szczęście, niedługo zostaniesz mamą.

CIĄŻA W INNYM WYMIARZE 

Trzeci trymestr ciąży to już ostatnia prosta do porodu, czas najwyższy skupić się na sobie i znaleźć czas na relaks. Musisz przygotować się do porodu. Aby pomóc dziecku przyjść na świat zadbaj o równowagę emocjonalną. Dopilnuj, aby w Twoim życiu zapanował spokój i harmonia. Pole energetyczne dziecka jest bardzo słabe, zatem wszelki stres może mieć negatywny wpływ na jego późniejszy charakter. Dziecko odczuwa to co Ty. Zawsze o tym pamiętaj. Nie pozwól doprowadzić się do skrajnych emocji. Masz siłę, odnajdź ją w sobie. Odetnij się od wszystkiego co blokuje przepływ Twojej pozytywnej energii. Teraz najważniejsza jesteś Ty i Twój mały cud. Dlatego zapewnij mu całą swoją opiekę. 

Zacznij od wyłączenia WiFi w telefonie. Najlepiej na jakiś czas ustaw sobie tryb samolotowy, żeby nikt Ci nie przeszkadzał. Świat bez Ciebie też sobie jakoś poradzi, uwierz mi.

STWÓRZ SWOJĄ PRZESTRZEŃ

Zanim przystąpisz do ćwiczeń zadbaj aby przestrzeń wokół Ciebie była odpowiednio zorganizowana. Jakakolwiek negatywna energia może zablokować Twoje myśli i emocje. Zacznij od porządku w domu, bałagan jest przeszkodą dla przepływu energii . Aby stworzyć upragnioną rzeczywistość musimy zacząć od oczyszczenia zgromadzonych toksyn, które powodują dysharmonie w naszym życiu. Gdy się z kimś kłócimy, o co w ciąży nie trudno, towarzysząca ostrym słowom energia pozostaje w powietrzu jeszcze długo po kłótni a każde kolejne nieprzyjemne wydarzenie podnosi jej wartość. Powstała energia staje się tak namacalna, że można by ją przeciąć nożem. Takie nagromadzenie negatywnej energii powoduje, że w jednym miejscu czujemy się dobrze a w innym źle. Stwórz swoją własną wyjątkową przestrzeń, miejsce w którym będziesz się dobrze czuła. Nie musi to być cały pokój wystarczy jedno małe miejsce na komodzie, parapecie, biurku, gdzie ustawisz swoje ulubione przedmioty, które dobrze Ci się kojarzą. Mogą to być figurki, jakiś rysunek, zdjęcie, kamienie, przedmiot z którymi wiążesz miłe wspomnienia. Stwórz swoje własne, wyjątkowe miejsce mocy. Stwórz swoją własną przestrzeń miłości.

ODDECH

Najprostszym sposobem oczyszczenia przestrzeni jest oddech. Uchyl okno, weź głęboki wdech przez nos i zatrzymaj powietrze. Na wstrzymanym oddechu sformułuj intencje oczyszczenia przestrzeni, następnie zrób mocny wydech z intencją przemiany wszystkiego co nie jest zgodne z Twoim dobrem. Powtórz proces wyrażając intencję wypełnienia przestrzeni harmonią i miłością. Skup całą swoją uwagę na oddechu. Jeżeli pojawią się jakieś myśli postaraj się je ignorować. Jeśli któraś jest uporczywa zapisz ją na kartce by pozbyć się jej ze swojej świadomości. Bardzo uporczywa myśl może być wskazówką do rozwiązania Twojego problemu.Skupiają się na oddechu odpręż się, rozluźnij każdą część ciała. Klatkę piersiową, mięśnie pleców, szyi, ramion. Skup całą uwagę na środku czoła. Kiedy nasz oddech jest równy nasz umysł staje się spokojniejszy. Uspokojenie umysłu najlepiej zacząć od uspokojenia oddechu. Ćwiczenia oddechowe z pewnością ułatwią Ci też poród.

AROMATERAPIA

Zapach jest elementem aranżacji miejsca, buduje jego klimat, oziębia lub ociepla przestrzeń. Stymuluje pragnienia i wspomnienia, wywołuje emocje. Wiele bodźców zapachowych działa na nas a my nawet nie jesteśmy świadomi ich istnienia. Potrafimy na przykład czuć się szczęśliwsi, bardziej zadowoleni, zrelaksowani lub mniej zmęczeni nawet nie wiedząc, że to właśnie zapach oddziałuje na nas w ten sposób. Moim faworytem, jeśli chodzi o nadawanie pomieszczeniom pięknego zapachu, są zdecydowanie świece zapachowe, których nie tylko woń koi zmysły, ale blask płomienia rozświetla ciemność w naszym życiu.

OCZYSZCZANIE DŹWIĘKAMI

Każda energia jest wibracją a każdej wibracji odpowiada dźwięk. Dźwięk zatem może zmienić wibrację przestrzeni. Łagodna, kojąca muzyka ZEN wywołuje spokój i odprężenie. Śpiewanie jest też doskonałym sposobem na ukołysanie dziecka, złagodzenie stresu, wniesienie radości w życie. Dźwięk i muzyka wywołują wibracje w nas i dookoła nas. Melodyjne powtarzanie słów tzw. melorecytacja przynosi skupienie, wewnętrzny spokój i jest doskonałym sposobem na dostrojenie się do częstotliwości miłości. Powtarzanie słów jest cechą charakterystyczną mantr, które oczyszczają i podnoszą energię przestrzeni. Najnowszym odkryciem w naszym domu są fale theta,  które ostatnio nieustannie towarzyszą nam przez cały dzień a ostatnio nawet podczas snu. Słuchanie ich bardzo poprawiło moje samopoczucie. Włączanie muzyki o wysokich częstotliwościach w pustym pomieszczeniu jest jak włożenie ciasta do pieca. Pozostawiona muzyka ma czas na wyrośnięcie, zanim w pomieszczeniu znów pojawią się ludzie będzie ono już oczyszczone i harmonijnie wibrujące. Spróbuj a przekonasz się, że to działa.

PORANEK

To jak zaczynasz poranek, wpływa na to jak będzie wyglądał cały Twój dzień. Ponoć najważniejsze są pierwsze sekundy zaraz po przebudzeniu, to o czym pomyślisz w tym czasie może mieć ogromny wpływ na przebieg całego dnia. Zawsze staraj się pomyśleć o czymś miłym, podziękuj za wygodne łóżko, za swój błogosławiony stan, za to że jesteś zdrowa. Jeśli zależy Ci na rozwoju duchowym, połączeniu się ze swoją wyższą jaźnią powinnaś wiedzieć, że najmocniejsza energia, która Ci to ułatwi jest w porannych godzinach o wschodzie słońca. Zatem nie śpij do 9 tylko wstań wcześniej. W ten sposób przygotujesz się do pobudek w nocy w celu nakarmienia dziecka.

JOGA

Joga to przede wszystkim praktyczna nauka łączenia sfery ducha, ciała i umysłu w taki sposób, by zyskać zdrowie, spokój i równowagę emocjonalną. Słowo ‚Joga’ (Yoga) pochodzi od sanskryckiego rdzenia ‚yuj’, co znaczy ‚łączyć, skupiać uwagę’. Joga traktuje człowieka jako całość złożoną z fizyczności, psychiki, emocji i duchowości i subtelnie oddziałuje na każdą z tych sfer. Zasada działania jogi opiera się na prawidłowym synchronizowaniu ruchu i oddechu. Spokojny oddech połączony z ruchem korzystnie wpływa na nasz organizm. Uprawiając jogę wykonujemy dwa rodzaje ćwiczeń: fizyczne (asany) i oddechowe (pranajamy). Asany są spokojnymi ćwiczeniami rozciągającymi. Uelastyczniają kręgosłup, układ kostno – mięśniowy, który w ciąży jest wyjątkowo obciążony. Ćwiczenia rozciągające sprawiają, że nasze narządy wewnętrzne są poddawane lekkiemu masażowi, który pobudza je do bardziej wydajnej pracy. Jeśli nie wiesz jak wykonać ćwiczenia w internecie znajdziesz pełno poradników i filmów instruktażowych, możesz nawet skorzystać z mojego zestawu ćwiczeń na YouTube

OCZYSZCZENIE PRZY POMOCY KRYSZTAŁÓW I KAMIENI SZLACHETNYCH

Matka Ziemia dostarcza nam pomocnych narzędzie we wszystkich kolorach tęczy i w każdym kształcie. Kryształy i kamienie szlachetne doskonale nadają się do harmonizowania i uzdrawiania. Niech blask i światło kryształów rozbłyśnie całą gamą kolorów wypełniając Twój świat radością, szczęściem i zdrowiem. Stosowanie kamieni szlachetnych to coś znacznie więcej niż noszenie ich jako biżuterii, w kieszeni, portfelu, czy torebce, jest to jedynie sposób na wprowadzenie ich do życia codziennego. Należy używać ich w połączeniu z odpowiednią intencją. Aby lepiej spać, usunąć negatywne wibracje, czy poprawić stan zdrowia umieść kamienie w rogach pokoju, domu, możesz rozłożyć je przy oknie na parapecie, biurku, komodzie. Podczas rozmieszczania kamieni w domu myśl o intencji oczyszczania przestrzeni. Za każdym razem gdy na nie ponownie spojrzysz, bądź dotkniesz wzbudzą one na nowo Twoją intencje, przybliżając Cię do urzeczywistnienia Twoich pragnień.

Do tego wszystkiego dorzuciłabym jeszcze dobrą książkę. Możesz wybrać techniki które będą najlepsze dla Ciebie lub skorzystać z wszystkich. Wierzę że to  sprawi, że na pewno przeniesiesz się do innego stanu świadomości. Tym samym Twoje dziecko będzie spokojniejszy i szczęśliwsze.

W każdy post wkładam całe swoje serce, żeby trafił do Ciebie. Liczę, że zajdziesz tu jakąś inspiracje. Razem tworzymy to miejsce, więc jeśli masz ochotę to zostaw po sobie jakiś znak. Może to być komentarz, łapka w górę a jeśli post trafia do Ciebie podziel się nim z innymi. Dla Ciebie to tylko chwila a ja będę wiedziała, że to co robię ma sens 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *